Psycholog małżeński Warszawa

Pracujemy z osobami, które:


po raz pierwszy poszukują pomocy psychologicznej,

mają za sobą różne formy leczenia, a nadal cierpią z powodu objawów i związanego z nimi poczucia bezsilności,

odczuwają ogólny brak satysfakcji życiowej,

doświadczają uczucia pustki w relacjach z innymi osobami,

cierpią z powodu chwiejności emocjonalnej,

przeżywają kryzys dorastania lub wieku średniego,

cierpią z powodu:

  • nerwicy, depresji lub psychozy,
  • zaburzeń osobowości,
  • dolegliwości psychosomatycznych,
  • myśli obsesyjnych lub natręctw,
  • problemów odżywiania,
  • problemów seksualnych i małżeńskich.

Umów się na wizy†ę >>>

Każdy z nas dąży do pełni szczęścia, do radości, spokoju, do posiadania szczęśliwej rodziny. W życiu każdego człowieka to miłość jest elementem najważniejszym i to właśnie ona jest motorem napędowym. Kiedy pojawiają się problemy w małżeństwie, cierpią na tym wszyscy: sami małżonkowie, dzieci, a często i pozostali członkowie rodziny. Jak więc temu zaradzić? Czy można uratować związek, który wcześniej tak wiele dla siebie znaczył?

***

Psycholog małżeński – odpowiedni specjalista dla par

Jeśli obydwie strony chcą walczyć o swój związek, o rodzinę, o szczęście, a do tego mają w sobie jeszcze uczucia względem siebie, to jak najbardziej warto walczyć o to, by zaradzić problemom, rozwiązać je i nadal cieszyć się szczęśliwym życiem – razem. Odpowiednią osobą, która bez wątpienia stanowi podstawę w walce o uczucia małżonków jest psycholog małżeński. Jest to specjalista, który prowadządząc terapię, jest w stanie zdecydowanie szybciej znaleźć problem, którego często nie widzą sami małżonkowie, a do tego zastosować takie działania, by móc go wyeliminować, a małżonkom pozwolić dalej cieszyć się wspólnym życiem. Osobami, które zgłaszają się na terapię są pary z różnorodnymi problemami. U jednych pojawiła się zdrada i trud wybaczenia jednej ze strony, mimo ogromnego żalu tej drugiej. U innych nie ma szaleństwa, przyjemności, nie ma życia seksualnego, nie ma fizycznych uczuć, które są w małżeństwie niezwykle ważne. U jeszcze innych problemy finansowe całkowicie zatracają ludziom wizje szczęśliwego życia. Bez względu na to, o czym mowa – psycholog małżeński stanowi najlepszy wybór, jakiego tylko można dokonać.

Jak wygląda terapia małżeńska?

W przypadku każdego małżeństwa terapia wygląda zupełnie inaczej, a psycholog zawsze musi podejść indywidualnie do każdej z par. Nie ma dwóch takich samych przypadków, czy identycznych problemów. Każdy z nas jest inny, każdy inaczej przeżywa swoje problemy, inaczej wyraża emocje, z większą lub mniejszą intensywnością odczuwa konkretne sytuacje. To wszystko sprawia, że podstawą jest wybór właśnie odpowiedniego specjalisty, a wtedy z jego pomocą można starać się ratować każdy związek, nawet ten, który wydawać by się mogło skazany jest na powodzenie.