Psychoterapia rodzinna Warszawa

Pracujemy z osobami, które:


po raz pierwszy poszukują pomocy psychologicznej,

mają za sobą różne formy leczenia, a nadal cierpią z powodu objawów i związanego z nimi poczucia bezsilności,

odczuwają ogólny brak satysfakcji życiowej,

doświadczają uczucia pustki w relacjach z innymi osobami,

cierpią z powodu chwiejności emocjonalnej,

przeżywają kryzys dorastania lub wieku średniego,

cierpią z powodu:

  • nerwicy, depresji lub psychozy,
  • zaburzeń osobowości,
  • dolegliwości psychosomatycznych,
  • myśli obsesyjnych lub natręctw,
  • problemów odżywiania,
  • problemów seksualnych i małżeńskich.

Umów się na wizy†ę >>>

Problemy rodzinne mogą dotyczyć zarówno par, relacji rodzic – dziecko, jak również i nieporozumienia między samymi dziećmi. W każdym przypadku podstawą jest chęć naprawienia tego co złe i niewłaściwe, tak, aby te relacje mogły być jak najbardziej prawidłowe. Rodzina to fundament, to podstawa bycia osobą szczęśliwą i spełnioną. Jeśli w rodzinie pojawiają się jakiekolwiek problemy, na każdej płaszczyźnie cierpimy. Co więc zrobić, by pomóc sobie i swoim najukochańszym? Jak działać, by poprawić relacje, przywrócić pozytywne emocje, pokazać, że miłość jest najważniejsza?

***

Psychoterapia rodzinna – chęci to podstawa

Jedną z opcji, która jest w stanie pomóc rodzinnym problemom, z pewnością jest psychoterapia rodzinna. Czy jest to forma pomocy ze strony specjalistów, która sprawdzi się w przypadku każdej rodziny? Nie! Na tego typu pomoc trzeba mieć po prostu chęci. Nikt nie pomoże rodzinie, jeśli ta nie wykazuje taką formą pomocy zainteresowania, nie angażuje się w terapię, nie daje nic od siebie. Psychoterapia jest pomocą rodzinom, które po prostu tego chcą i którym na tym zależy. Jeśli między małżonkami nie ma już absolutnie żadnych uczuć, nikt nie będzie w stanie ich przywrócić, bo jak mawia przysłowie ,,serce nie sługa”. W sytuacji, gdy rodzice walczą o dobre relacje z dziećmi, chęci stanowią także rzecz najważniejszą. Może oczywiście pojawiać się bunt ze strony nastolatków, początkowo całkowita niechęć brania udziału w terapii. Jeśli jednak pojawia się światło w tunelu, chęci tworzą się same.

Psychoterapia rodzinna to nie powód do wstydu

Utarło się przekonanie, że psycholog to osoba, które leczy osoby chore psychicznie, że z usług psychoterapeutów korzysta się, co najwyżej dla zabawy, że tworzy się problemy, które nie istnieją. Ale czy tak jest naprawdę? Niekoniecznie! Psychoterapia rodzinna to pełnokompleksowa pomoc rodzinom, w których relacje z jakichkolwiek przyczyn zostały zachwiane. Kłótnie między małżonkami, nieumiejętność porozumienia się z dziećmi, inne wizje wychowania. Powodów, dla których warto zgłosić się na taką psychoterapię jest naprawdę bardzo dużo i jeśli tylko chcemy, z pewnością każdemu uda się uzyskać profesjonalną pomoc, wsparcie i szereg wskazówek – jak żyć, by relacje w rodzinie mogły dawać nam pełnię szczęścia, zadowolenia i spełnienia.

Tagi : psychoterapia rodzinna Warszawa psychoterapia rodzinna w Warszawie psychoterapia rodzinna Warszawa Śródmieście kontener na magazyn

psychoterapia rodzinna Warszawa ⭐⭐⭐⭐⭐


Ocena 5/5
Głosów 46