Psychoterapeuta Warszawa

Pracujemy z osobami, które:


po raz pierwszy poszukują pomocy psychologicznej,

mają za sobą różne formy leczenia, a nadal cierpią z powodu objawów i związanego z nimi poczucia bezsilności,

odczuwają ogólny brak satysfakcji życiowej,

doświadczają uczucia pustki w relacjach z innymi osobami,

cierpią z powodu chwiejności emocjonalnej,

przeżywają kryzys dorastania lub wieku średniego,

cierpią z powodu:

  • nerwicy, depresji lub psychozy,
  • zaburzeń osobowości,
  • dolegliwości psychosomatycznych,
  • myśli obsesyjnych lub natręctw,
  • problemów odżywiania,
  • problemów seksualnych i małżeńskich.

Umów się na wizy†ę >>>

Psychoterapeuta to specjalista zajmujący się zaburzeniami psychicznymi. To osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje, stosowną wiedzę, jak również i doświadczenie, by móc pracować z pacjentem. Problemy natury psychicznej stanowią ogromny problem dla społeczeństwa XXI wieku. Żyjemy za szybko, zbyt intensywnie, w ciągłym stresie, bez chwili na odpoczynek. Czy myślicie, że nie ma to wpływu na nasz organizm?

***

Kim jest dobry psychoterapeuta?

Oprócz odpowiedniej specjalizacji, dobry psychoterapeuta to osoba, która potrafi słuchać, analizować i wyciągać z tego odpowiednie wnioski. To człowiek, który nie myśli typowo schematycznie, ale wychodzi naprzeciw swojemu pacjentowi. Musi on wzbudzać jego zaufanie, musi być otwarty na drugiego człowieka, musi radzić, ale nie oceniając, nie krytykując i nie nakazując. Psychoterapeuta musi niejako wczuć się w rolę pacjenta i myśleć jego kategoriami. To, co dla jednego jest białe, dla kogoś innego może być czarne. To, co więc dla danej osoby jest nic nie wartym problemem, jaki można w kilka chwil rozwiązać, dla kogoś innego może być czymś, co uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Otrzymać wsparcie i pomoc od dobrego psychoterapeuty, to najlepsze, co tylko może uzyskać każda z osób szukających odpowiedniego specjalisty.

Jakie problemy leczy psychoterapeuta?

Każdy psychoterapeuta specjalizuje się w sposób szczególny na konkretnych przypadkach, danych specjalizacjach. Wybierając taką osobę, warto określić swój problem, tak aby móc do konkretnego pacjenta dobrać odpowiedniego specjalistę. Psychoanaliza dotyczyć może bowiem bardzo wielu problemów. Poczucie bezsilności, brak satysfakcji życiowej, słabe relacje z innymi ludźmi, chwiejność emocjonalna. Bardzo często pacjenci zgłaszają się z nerwicą, depresją, psychozą, z zaburzeniami osobowości, z dolegliwościami psychosomatycznymi, z problemami odżywiania, jak również i wieloma innymi kłopotami, które uniemożliwiają ludziom normalne funkcjonowanie. Dobry psychoterapeuta jest w stanie zaradzić wszelkim problemom, szukając zawsze jak najlepszej drogi wyjścia.